Біографія

Олександр Попов

Народився 22 листопада 1960. в м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області. У 1968 році сім’я переїхала до Комсомольска (нині м. Горішні Плавні) Полтавської області. У 1982 році закінчив Тюменський інженерно-будівельний інститут (факультет «промислове та цивільне будівництво») і військову кафедру, інженер-будівельник.

Після закінчення армійської служби, кілька років працював майстром тресту «Кременчукрудбуд», згодом виконроб ремонтно-будівельного управління (РБУ) Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Близько року працював керівником відділу маркетингу, віце-президентом з маркетингу та економіки концерну «Інкомбуд».

З 1994-го по 2007 рр чотири рази поспіль обирався мером Комсомольска. На цій посаді ініціював розробку та реалізацію низки проектів розвитку місцевого самоуправління: реформування ЖКГ, системи охорони здоров’я, стратегічного планування розвитку міста, молодіжної політики. Втілив у Комсомольску наукові напрацювання Дніпровського РІУАГУ при Президентові України за напрямком “Структура управління маленького міста”, а також Дніпровськї медакадемії за темою “Сімейна медицина”.

2000 – 2006
Голова правління Асоціації міст Полтавщини.

2000 – 2006
Член Української делегації в Конгресі місцевих та регіональних рад Ради Європи.

21 березня 2007-го року
Призначений на новостворену посаду Міністра з питань житлово-комунального господарства України.

З жовтня 2007-го по березень 2010 рр
Народний депутат України 6 скликання.

В березні 2010 року  
Повторно призначений на посаду очільника Міністерства ЖКГ.

В червні 2010 року  
Призначений першим заступником тодішньго голови Київської міської державної адміністрації Леоніда Черновецького, а з листопада– головою КМДА. Цю посаду займав до 25 січня 2014 року.

27 жовтня 2014 року
Заснував компанію OfferUA, що взяла за мету здійснювати підтримку українських підприємств у виведенні відчизняних товарів на європейські ринки, а також надає послуги приватним та державним підприємствам з застосування енергоефективних технологій та переходу на альтернативні джерели енергії.

Серед партнерів такі компанії як Епіцентр, Тіко-престиж, Еко-паливо, Полтавська буровая, Горiшнi Плавні, Славутич руда, Barit Mining, Geosinthesis.

В квітні 2017 р.
Компанія OfferUA стала учасником проекту міжнародної технічної допомоги “Партнерство зарази розвитку міст” (ПРОМІС). Також була заснована Спілка малих та середніх експортерів, Головою Наглядової ради якої призначений Олександр Попов.

Суспільна діяльність, нагороди та почесні звання.
Член правління Фонду Підтримки місцевого самоуправління та Ассоціації міст України, заступник голови правління Полтавського регіонального відділення Ассоціації міст України. Нагороджений орденом “За заслуги” III ступені. Вшанований званям “Почесний громадянин Комсомольська”.

Сім’я.
Одружений, має сина та доньку. Діти навчались та працюють в Україні.